Panaszra nem jön tavasz!
Írta: Novák Mónika - dr.Joó Antal
A költő azt írja: „az ábrándozás az élet megrontója”. Nos Vörösmarty korában talán még nem ismerték az élet egy sokkal hatékonyabb megrontóját, azaz a panaszkodást. Vannak, akik öntudatlanul panaszkodnak és aligha tudják, hogy ezzel szándékuk ellenére mérgezik meg párkapcsolatukat és tegyük hozzá általában emberi kapcsolataikat is. Először azt érdemes tisztázni, vajon miért panaszkodnak a párok?
Mert úgy gondolják, hogy a panaszkodás:
- alkalmas a figyelem megszerzésére
- jobb színben tünteti fel őket a párjukhoz képest
- felmenti őket a felelősség alól
- haszonnal jár
további rész Itt olvasható
